Sugedo įrenginys? Sužinok remonto kainą
Stebėk remonto taisymo eigą
Stebėti
Straipsnis

Iš ko susideda telefono garantija, ir kada ji galioja?

Sugedo telefonas? Ne taip ir baisu. Nepataisomų dalykų nebūna. Daugiau nerimo kelia sąskaita už remonto darbus. Gera naujiena ta, kad, jeigu telefoną pirkote anksčiau nei prieš du metus, jam, tikriausiai, galioja garantija. Ne tokia gera naujiena ta, kad apie jo sąlygas dažnam trūksta žinių.

 

Kiek laiko galioja garantija?

Telefono garantija – tai vartotojo teisė, kurią jam suteikti gamintojas tiesiog privalo. Tai numatyta ir Lietuvos Civiliniame kodekse, ir ES direktyvoje dėl vartotojų teisių. Garantija kiekvienam prietaisui galioja dvejus metus nuo įsigijimo datos. Jeigu telefonas sugedo per šią laiko atkarpą, jums priklauso garantinio taisymo paslaugos. Net jeigu pirkimo sutartyje ir nurodytas trumpesnis terminas.

 

Kokias atvejais garantija galioja?

Jei ES šalyje įsigyti telefonai turi defektų, atrodo arba veikia ne taip, kaip reklamuota, arba sugenda dėl paties gamintojo kaltės, jiems galioja garantija. Tai gali būti tiek techninis defektas, tiek gamybinis brokas. Pavyzdžiui, jeigu nustoja veikti viena iš detalių, ji turi būti pakeičiama nemokamai. ES aktai numato, kad jūs turite teisę arba paprašyti pašalinti trūkumus, arba pakeisti telefoną nauju, arba atgauti pinigus.

 

Kada aptarnavimo negausite?

Deja, gedimui įvykus dėl jūsų kaltės, telefono garantija, tikriausiai, nebus suteikiama. Jį sudaužius ar sušlapinus, remontas nemokamai atliekamas tik apdraustiems modeliams. Taip pat kruopščiai saugokite telefono viduje esantį jo serijinio numerio lipduką. Jeigu jis pažeistas, modelio bus paprasčiausiai neįmanoma identifikuoti, o telefono garantija irgi nebus suteikiama.

 

Nepamirškite duomenų kopijos

Suteikdami garantinio taisymo paslaugas, specialistai iš visų jėgų stengiasi apsaugoti telefone esančius duomenis. Deja, tai ne visada įmanoma. Ypač jeigu tenka pakeisti svarbų komponentą. Todėl būtinai paprašykite padaryti duomenų kopiją. Smart Master specialistai jus informuos tiek apie tai, tiek ir kitas jūsų teises.