Sugedo įrenginys? Sužinok remonto kainą
Stebėk remonto taisymo eigą
Stebėti
Straipsnis

Kaip prižiūrėti ir taisyti savo išmaniuosius laikrodžius ir apyrankes?

Nešiojamų išmaniųjų prietaisų segmentas – viena sparčiausiai augančių technologijų sričių. Prognozuojama, kad šios rinkos dydis iki 2026 m. pasieks maždaug 265 mlrd. dolerių. Išmanieji laikrodžiai ir apyrankės tapo vienais dažniausiai mūsų naudojamų prietaisų. Juos dėvėdami galime kokybiškiau rūpintis savo sveikata – stebėti širdies darbą, miego kokybę, skaičiuoti nueitus žingsnius. Taip pat – priklausomai nuo turimo modelio – ir atsiliepti į skambučius, tikrinti el. laiškus, klausytis muzikos ir t. t. Šis funkcionalumas tik plėsis, bet ar kartu plečiasi ir mūsų žinios apie tai, kaip pasirūpinti šiais prietaisais? 

 

Kuo skiriasi išmanieji laikrodžiai ir apyrankės?

Išmanųjį laikrodį ir apyrankę supainioti gana paprasta. Abu juk segime ant riešo, abu atlieka labai panašias funkcijas. Vis dėlto, jie turi esminių skirtumų, kurie atsiskleidžia, kai pradedame vardinti funkcijas. Visų pirma, išmaniosios apyrankės yra skirtos sportinėms reikmėms. Jos skaičiuoja nueitus žingsnius, judėjimo tempą, stebi širdies darbą, dažnai ir miego ritmą. Išmaniojo laikrodžio paskirtis gerokai universalesnė. Jis atlieka viską, ką ir apyrankė, bet pasiūlo ir daug papildomų funkcijų. Priklausomai nuo modelio, tai bus galimybė atsiliepti į skambučius, skaityti pranešimus, žinutes, laiškus ar klausytis muzikos palikus telefoną namuose. Laikrodžiai dažnai turi savo SIM arba eSIM korteles, Wi-Fi ir 4G LTE ryšį, jų ekranas didesnis, su specialia operacine sistema ir programėlėmis. Kita vertus, toks universalumas reiškia ir tai, kad, lyginant su apyrankėmis, laikrodžiai sunkiai gali konkuruoti baterijos tarnavimo trukme. Galų gale, kainos atžvilgiu skirtumas labai ryškus. Kitaip tariant, jeigu ieškote įrankio sportui, tikrai daug protingiau rinktis apyrankę. Laikrodžiai skirti ieškantiems daugiau funkcionalumo. 

 

Kaip pasirūpinti savo išmaniąja apyranke?

Jūsų išmanioji apyrankė ypatingos priežiūros nereikalauja, bet yra keli principai, kurių tikrai reikėtų paisyti. Visų pirma, pasitikrinkite, kokio atsparumo lygio ji yra. Aukščiausias standartas yra IP68. Tai reiškia, kad apyrankė gali būti visiškai panardinta į vandenį. Atsparumą jam nurodo antrasis IP skaitmuo. Tiesa, omenyje čia turimas gėlas vanduo. Sūrus arba chloruotas yra daug kenksmingesnis. Visgi išeitis labai paprasta. Po pasiplaukiojimo baseine apyrankę tiesiog reikėtų nuskalauti gėlu vandeniu – taip pašalinsite nuo jos paviršiaus chloro daleles. Apyrankei taip pat labai pravers ir ekrano apsauga – jį visgi labai dažnai liečiame, rizikuojame subraižyti nagu. Na ir žinoma, prisiminkite, kad didžiausias apyrankių priešas – jūsų prakaitas ir jame esančios druskos. Kartą per savaitę būtų gerai tiesiog paimti ausų krapštuką ar ekranams valyti skirtą minišluostę ir švelniai bei atsargiai nuvalyti ant apyrankės esančias jungtis. 

 

Kaip pasirūpinti savo išmaniuoju laikrodžiu?

Išmaniojo laikrodžio priežiūra gana panaši į apyrankės. Vis dėlto, tai sudėtingesni prietaisai, tad ir rūpintis jais derėtų atidžiau. Žinoma, pradžioje išsiaiškinkite, koks yra jūsiškio atsparumo sertifikatas, ir atitinkamai saugokite jį nuo vandens. Išmanieji laikrodžiai paprastai turi ir daugiau jungčių – pasirūpinkite jų priežiūra. Tačiau ryškiausias skirtumas, lyginant su apyrankėmis, neabejotinai yra ekranai. Išmanieji laikrodžiai juos turi gerokai didesnius, funkcionalesnius (ir dėl to jautresnius) bei dargi spalvotus. Dėl to šią prietaiso dalį reikėtų prižiūrėti labai panašiai kaip ir, pavyzdžiui, telefono ekraną. Reguliariai jį nuvalykite mikropluošto šluoste, naudokite apsauginę plėvelę arba stikliuką. Šios paprastos priemonės apsaugos ne tik nuo įbrėžimų, bet ir nuo ant ekrano besikaupiančių druskų bei dulkių – laikrodis juk pastarųjų neišvengiamai surenka daugiau nei telefonas. 

 

Išmaniųjų laikrodžių ir apyrankių remontas

Nešiojamų išmaniųjų prietaisų remontas per daug nesiskiria nuo, pavyzdžiui, telefonų. Apyrankės paprastai kenčia nuo lengvai nuspėjamų, standartinių problemų: dėl vandens atsiradusių pažeidimų (tai nutinka, kai IP reitingas nebūna tinkamas vienai ar kitai veiklai), neveikiančių jungčių, prastai veikiančios baterijos, suskilusio ar sutrūkinėjusio ekrano, sutrikusios daviklių veiklos (apyrankė prastai skaičiuoja žingsnius). Visus tokius gedimus sertifikuoti meistrai nesunkiai pašalins. Tik iš pradžių pasitikslinkite, kiek remontas atsieis. Galbūt ekonomiškai netgi naudingiau būtų įsigyti pakaitalą. Visos išvardintos problemos būdingos ir išmaniesiems laikrodžiams. Visgi jie susiduria ir su dar viena problema – tai operacinės sistemos gedimai. Jų gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Galbūt kažkas nutiko procesoriui, galbūt sutriko eSIM ar SIM veikimas. Vėlgi, sertifikuotas meistras padės greitai išsklaidyti abejones.