Sugedo įrenginys? Sužinok remonto kainą
Stebėk remonto taisymo eigą
Stebėti
Straipsnis

Kodėl telefono remontas kartais užtrunka ilgiau?

Atidavus telefoną remontui mažiausiai norisi ilgai laukti, kol šis pagaliau bus sutaisytas. Kaip bebūtų – mūsų išmanieji yra intensyviausiai naudojami prietaisai, saugantys daugybę vertingos informacijos ir padedantys organizuoti gyvenimą. Tačiau tokia jau ta realybė – kartais palaukti tenka šiek tiek ilgiau. Tai nutinka tikrai ne todėl, kad meistrai tingėtų dirbti ar būtų asmeniškai nusiteikę prieš jus. Tokiai delsai paprastai būna labai objektyvių priežasčių. Taigi, kodėl telefono remontas kartais užtrunka šiek tiek ilgiau, nei buvo planuota iš pradžių?

 

COVID-19 ir globalios tiekimo problemos

Nuo šios temos niekur nepasislėpsime, todėl nieko nelaukdami ją ir aptarkime. Pandemija tęsiasi jau taip ilgai, kad kartais sunku net ir prisiminti gyvenimą iki jos. Tačiau nors ją savo galvose ir spėjome normalizuoti,  pandemijos efektų ekonomikai ignoruoti niekaip neišeina. Pasaulis su ekstremalia situacija tvarkosi, ko gero, sėkmingiau, nei kada nors būtume pamanę, bet kliūčių vis tiek gausu. Pati ryškiausia iš jų – tiekimo grandinių sutrikimai. Komponentų gavybos ir detalių gamybos kompanijoms teko bent laikinai pristabdyti veiklą, prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų. Šių sutrikimų padariniai jaučiami iki šiol. Pavyzdžiui, technologijų pasaulis šiuo metu patiria procesorių krizę. Mikroschemų poreikis yra didesnis nei pasiūla. Panašu, kad ši situacija užsitęs, o tokiomis sunkiomis sąlygomis telefonų gamintojai turės veikti ir kitąmet. Nieko keista, kad remonto darbai gali strigti – jų atlikti be kai kurių komponentų paprasčiausiai nėra įmanoma. 

 

Nuo ko priklauso telefono taisymo trukmė?

Kai nunešame telefoną į taisyklą, paprastai turime vieną pagrindinį klausimą: kada jį atgausime? Kaip mums besinorėtų, vieno atsakymo čia nė negali būti. Remonto trukmė priklauso nuo daugelio faktorių. Pirmasis ir pats akivaizdžiausias – tai gedimo rimtumas. Tarkime, USB-C jungties ar garsiakalbio taisymas neturėtų pareikalauti daug meistro laiko. Kita vertus, ekrano keitimas ar jo valymas nuo drėgmės – daug sudėtingesnis procesas, kuriam reikalingi retesni komponentai ir daugiau darbo laiko. Kitaip tariant, jeigu labai smalsu, kiek laiko gali trukti remontas (kol jis vyksta, visada suteikiame pakaitinį telefoną, bet suprantama, kad jis negali atstoti savojo), įsivertinkite, kokio rimtumo yra problema. 

 

Telefono remontas ir žmonių laikas

Ne veltui sakoma, kad žmonių laikas ir talentas yra pats didžiausias įmanomas turtas. Savo rankose gali turėti pačius naujausius ir geriausius komponentus, bet jeigu pritrūks žinių, kaip juos sudėti… Nereikia nė sakyti, kad geri telefonų meistrai yra graibstyte graibstomi, o jų darbo kokybė visiškai natūraliai pritraukia ir klientus. O kuo daugiau klientų – tuo ilgesnės ir eilės. Apie jos ilgį meistrai jus turėtų informuoti iš anksto ir taip pasufleruoti, kiek maždaug gali trukti remontas. Problema gal tik ta, kad klientų srautai ne taip lengvai nuspėjami. Ne visada lengva prognozuoti, kada susidarys ilgesnė eilė. Tačiau tai labai dažnai įvyksta prieš pat ir po švenčių, žiemą per didžiuosius šalčius ir atvirkščiai – vasarą per didžiuosius karščius. Taip yra dėl to, kad šiuo laiku telefonai dažniau atsiduria rizikingose situacijose. 

 

Telefono remontas ir jo komponentai

Dar vienas labai svarbus faktorius – telefono remontui būtini komponentai. Taisymo procesas gali užtrukti paprasčiausiai dėl to, kad prireikia retesnės detalės arba tokios, kurios meistrams tuo metu labai trūksta. Tokiu atveju jie turi kreiptis į telefono gamintoją ir laukti, kol juos pasieks autorizuoti komponentai (priešingu atveju, rizikuojama telefoną pataisyti nekokybiškai). Štai čia ir prasideda didesni neaiškumai. Pristatymo greitis priklauso nuo to, kas pagamino jūsų telefoną, iš kur bus vežamos detalės, kaip seniai meistrus pasiekė paskutinioji siunta ir t. t. Įprastomis aplinkybėmis tai užtrunka kelias dienas, bet čia vėl reikia prisiminti COVID-19 situaciją, vis dar stabdančią procesus. Beje, kartais nutinka ir dar netikėtesnių incidentų. Prisimenate Evergreen? Šis vienas laivas tiekimo linijas sutrikdė taip, kad jos iki šiol dar iki galo neatsigavo.