Sugedo įrenginys? Sužinok remonto kainą
Stebėk remonto taisymo eigą
Stebėti
Straipsnis

Kaip apsaugoti savo telefoną nuo perkaitimo, vandens ir smėlio?

Esant šiltam orui, vis daugiau laiko leidžiame gamtoje ar kelionėse. Ir vasariškas atsipalaidavimas dažnai reiškia padidėjusią jūsų išmaniojo telefono gedimo riziką. Neatsargiai saulėje paliktas telefonas gali perkaisti. Kiti pavojai – vanduo ir stiklo paviršius braižančios dalelės. Kaip nuo to apsaugoti savo telefoną?

 

Telefonas irgi gali gauti saulės smūgį

Tiesioginiuose saulės spinduliuose ilgesnį laiką paliktas telefonas smarkiai įkaista. Tai gali pakenkti jo mikroschemoms. Dėl šių pažeidimų telefonas gali pradėti strigti, lėčiau veikti, o baterija tarnauti trumpiau. Šios rekomendacijos padės apsaugoti jūsų telefoną nuo pražūtingo perkaitimo:

  • Nepalikite telefono tiesioginėje saulės kaitroje. Taip pat venkite palikti jį įkaitusiame automobilio salone. Saulėtą dieną laikykite telefoną pavėsyje, krepšyje ar bent jau pridenkite rankšluosčiu.
  • Išjunkite nenaudojamas funkcijas. Wi-Fi ir Bluetooth ryšys, navigacija, žaidimai ir kitos programėlės neišvengiamai apkrauna telefono procesorių. Todėl kyla ir įrenginio temperatūra. Tad karštu oru naudokite jas tik tada, kai išties reikia.
  •  Nekraukite įkaitusio telefono. Pats baterijos krovimo procesas ir taip išskiria daug šilumos. Geriau palaukite, kol telefonas atvės, ir palikite jį krautis nuo saulės spindulių apsaugotoje vietoje.
  • Išimkite telefoną iš dėkliuko, jei jis smarkiai įkaito saulėje ar baterijos įkrovimo metu. Tai padės greičiau jį atvėsinti. Rekomenduojame naudoti šviesių spalvų dangtelius, nes jie atspindi dalį saulės kaitros.
  • Išjunkite telefoną, jei nuo karščio jis ėmė smarkiai strigti. Padarykite tai nedelsdami, o įjunkite tik tada, kai jis visiškai atvės.

 

Vandeniui atsparūs ne visi

Visiškai atsparūs vandeniui ir dulkėms yra tik aukščiausios klasės išmanieji telefonai. Taip pat ir tie, kurių korpusai yra specialiai sustiprinti, pavyzdžiui, CAT S60 ar Getnord Onyx. Visi kiti atlaiko nebent vandens purslus arba visai neturi jokios apsaugos. Rekomenduojame keletą priemonių, kurios padės apsaugoti bet kokį telefoną:

  • Sandariai užsegama, speciali įmautė. Tokios įmautės būna pagamintos iš permatomo, bet tvirto plastiko. Jis nė kiek nemažina ekrano jautrumo lietimui.
  • Puikiai tiks, jei reikia laikinos apsaugos nuo vandens plaukiant baidarėmis, žvejojant ar tiesiog būnant gamtoje.
  • Visiškai korpusą apsaugantis, hermetiškas dėklas. Priešingai nei aukščiau minėta įmautė, toks dėkliukas patogus ir kasdieniam naudojimui. Jis sandariai apgaubia telefono korpusą iš visų pusių lyg pirštinė. Toks dėklas apsaugos ne tik nuo vandens, bet ir nuo smūgių.
  • Grūdintas apsauginis stikliukas. Jis puikiai apsaugo nuo aštrių kaip švitrinis popierius smėlio dalelių. Be to, stikliukas tarnauja ir kaip papildoma apsauga nuo ekrano įskilimo.
  • Įprastas telefono dėkliukas. Net ir pats paprasčiausias dėkliukas yra geriau negu nieko. Jis apsaugo telefono nugarėlę nuo subraižymų ir suteikia papildomo atsparumo smūgiams.