Sugedo įrenginys? Sužinok remonto kainą
Stebėk remonto taisymo eigą
Stebėti
Straipsnis

Ką daryti, kad telefono baterija tarnautų ilgiau?

Telefonai galėtų tarnauti daug ilgiau, jei ne vienas „bet“. Tai jų baterijos. Baterijų gyvenimo trukmę galima matuoti dvejopai: kaip ilgai ji išlaiko pradines savo savybes per visą telefono naudojimo laikotarpį ir kaip ilgai gali išlaikyti energiją tarp įkrovimų. Dalinamės keliais naudingais patarimais, kaip maksimaliai ištęsti šiuos abu baterijos gyvenimus.

 

Kaip pailginti bendrą baterijos gyvenimo trukmę? 

Baterijos talpa, nuolat ją įkraunant ir iškraunant, po truputį mažėja. Tad įsigiję telefoną su 3500 mAh talpos baterija nenustebkite, kad laikui bėgant ji laikys vis trumpiau ir trumpiau. Po metų intensyvaus naudojimo telefono baterija gali tarnauti taip, lyg jos talpa būtų dvigubai mažesnė. Šie patarimai padės sumažinti baterijos nusidėvėjimą iki minimumo:

  • Stenkitės palaikyti baterijos įkrovimo lygį tarp 40 %–80 %. Kraudami telefoną dažnai ir po truputį, sulėtinsite baterijos nusidėvėjimą ir ji tarnaus ilgiau.
  • Nepalikite telefono nei saulėkaitoje, nei dideliame šaltyje. Temperatūra turi didelę įtaką baterijos ilgaamžiškumui. Šiuo metu telefonuose naudojamoms ličio jonų baterijoms optimali veikimo temperatūra yra nuo 10 ℃ iki 30 ℃. Dažnas įkrovimas už šio temperatūros intervalo ribų spartina baterijos nusidėvėjimą ir ilgainiui jos talpa sumažėja.
  • Neleiskite baterijai visiškai išsikrauti. Visiškas baterijos iškrovimas trumpina jos gyvenimo trukmę. Taip pat nepalikite telefono ilgai išjungto. Nenaudojamos baterijos po truputį praras savybę išlaikyti sukauptą elektros krūvį.

 

Kaip pailginti baterijos tarnavimo trukmę tarp įkrovimų? 

Atminkite, kad šis laikas tarp krovimų yra atvirkščiai proporcingas telefono naudojimo intensyvumui. Kaip namuose priėmę nesudėtingus, energiją tausojančius sprendimus galime sumažinti savo sąskaitą už šildymą ar elektrą, taip galime sutaupyti energijos telefono baterijoje. Šie patarimai padės atidėti telefono įkrovimą vėlesniam laikui:

  • Sumažinkite ekrano ryškumą. Ekranas sunaudoja kone daugiausia energijos, todėl nors truputį sumažinę jo ryškumą sutaupysite nemažai energijos. Dar geriau – aktyvuokite automatinį ryškumo režimą ir leiskite telefonui pačiam prisitaikyti prie aplinkos apšvietimo.
  • Sutrumpinkite ekrano užgesimo laiką. Kai telefono ekrane nieko nedarote nustatytą laiką, jis automatiškai pritemsta, o dar po kurio laiko užsirakina. Nustatymuose sumažinkite šį laiką iki minimumo.
  • Išjunkite Bluetooth, Wi-Fi ir GPS ryšius, jei kurį laiką ketinate nesinaudoti šiomis funkcijomis. Jos kartu su ekranu sueikvoja didžiąją dalį energijos. Išjungę bent vieną iš šių ryšių, kitą įkrovimą galėsite nukelti mažiausiai valandai.
  • Išjunkite fone paleistas programėles. Nors jas galima iškviesti greičiau, nei paleisti iš naujo, net ir nieko „neveikiančios“ programėlės eikvoja energiją ir procesoriaus resursus.
  • Išjunkite vibraciją. Galbūt sunku patikėti, bet vibracija eikvoja daugiau energijos nei garso signalas. Vibracijai sukurti mažytis elektros variklis turi išjudinti miniatiūrinį svarelį, o garsui sukurti tereikia išjudinti praktiškai besvorę garsiakalbio membraną.
  • Išjunkite nereikalingus programėlių pranešimus. Kiekviena programėlė reikalauja jūsų dėmesio sukeldama vibraciją, skleisdama garsą ir priversdama mirkčioti LED indikatorių. Visa tai irgi eikvoja bateriją.
  • Įjunkite energijos taupymo režimą. Kiekvienas telefonų gamintojas turi savitą šios funkcijos versiją. Ją aktyvavus, bus palaikomos tik pačios svarbiausios funkcijos. Toks režimas ypač naudingas, kai baterija pasiekia kritinį energijos lygį ir artimiausiu metu neturėsite galimybės jos įkrauti. O jei per dieną jūsų telefonas vis tiek pritrūksta energijos, jums pravers išorinė baterija. Su ja galėsite įkrauti savo įrenginį bet kur ir bet kada.