Sugedo įrenginys? Sužinok remonto kainą
Stebėk remonto taisymo eigą
Stebėti
Straipsnis

Kaip pasirūpinti telefono higiena? 

Išmanieji telefonai turi atlaikyti ne tik intensyvų „elektroninį“ naudojimą, bet ir pastovią riebaluotų pirštų, bei braižančių dulkių ataką. Juk jie nuolat keliauja rankose, iš kišenės į rankinę ar kuprinę. Po to juos dedame ant stalo ar žemės, vėl kišame į kišenę, o po to glaudžiame prie veido. Tad nenuostabu, kad dienos pabaigoje telefonas atrodo murzinas ir lipnus.Todėl turime jums kelis patarimus, kaip tinkamai pasirūpinti savo įrenginio išore, kad šis kuo ilgiau atrodytų kaip naujas.

 

Ekrano šluostės

Ekranas – jautriausia ir labiausiai besitepanti išmaniojo telefono dalis, kurios priežiūrai reikia skirti ypatingą dėmesį. Jį valykite tik su specialia mikropluošto šluoste. Ją laikykite švariai, atskirame dėkliuke ar įmautėje. Nes net ir menkiausia smėlio smiltelė šluostėje gali įbrėžti ekraną. Ekraną saugantis „Gorilla Glass“ stiklas yra kietas, bet smėlio dalelės dar kietesnės. Be to, įbrėžimai gerokai sumažina ekrano atsparumą smūgiams. Valyti ekraną popieriniu rankšluosčiu ar tiesiog į kelnes nepatariama. Ilgainiui ekranas taps nusėtas mažyčių įbrėžimų, kurios galite pamatyti pavartę telefono ekraną ryškioje šviesoje. Kadangi daugelio šiuolaikinių flagmanų nugarėlės taip pat jau gaminamos iš stiklo, jų priežiūra iš esmės tokia pat, kaip ir ekranų.

 

Cheminės priemonės

Labai svarbu atminti, kad ekrano priežiūrai negalima naudoti valiklių, kurių sudėtyje yra spirito, acetono, acto ar kitos rūgšties. Telefono ekranas padengtas riebalus atstumiančia medžiaga, ir aukščiau minėti valikliai ją gali pažeisti. Negana to, tokie valikliai gali pažeisti plastikinius korpuso apdailos elementus. Todėl ekraną geriausia valyti tiesiog vandeniu sudrėkinta mikropluošto šluoste. Jei telefonas atsparus vandeniui, jį galima nuplauti ir po tekančiu vandeniu. Žinoma, geriausiai ekraną valo specialiai tam sukurtos priemonės. Jos ne tik pašalins riebius pirštų atspaudus, bet ir sunaikins bakterijas, padės nupoliruoti jau esamus mikro įbrėžimus.

 

Lizdai ir kontaktai

Atskirai verta pakalbėti apie įkrovimo, ausinių, SIM ir Micro SD kortelių lizdų, mikrofono bei garsiakalbio angų valymą. Valiklių čia naudoti tikrai nepatariame. Net jei telefonas atsparus vandeniui, geriau šių jautrių vietų vandenyje netrinti. Todėl užsiteršus bet kuriam iš aukščiau minėtų lizdų ar ertmei, geriausia nešvarumus išpūsti suspaustu oru. Suspausto oro balionėlį galima įsigyti bet kurioje elektronikos detalių parduotuvėje. Jei balionėlis nepadeda, išbandykite ausų krapštukus. Tiesa, jais naudokitės atsargiai, kad nieko nepažeistumėte. Itin kruopščiai patariame nuvalyti asmenukių kameros plotą. Šalia jos įrengti ir keli jutikliai, kuriems užsiteršus telefonas pradeda streikuoti. Paprasčiausia veido pudra gali užkimšti aplinkos apšvietimo jutiklį, telefonas „manys“, kad jį laikote prie skruosto, ir ekranas niekaip neįsijungs.

 

Valyti ar saugoti?

Dažno ir kruopštaus telefono valymo galima išvengti, jei atidžiau saugosime jį nuo purvo. Efektyviausia, paprasčiausia ir lengviausiai prieinama apsaugos priemonė – apsauginis telefono dėkliukas. Ekraną pridengiantis dangtelis, kaskart jį užvėrus, nuvalys ekraną (korpuso ir garsiakalbių purvas tiesiog nepasiekia). Be to, dėklas padeda apsaugoti įrenginį nuo smūgio į kietą grindinį. Vienintelis minusas – nebegalėsite pilnai grožėtis telefono dizainu. Norintiems ilgalaikės antibakterinės apsaugos, ir „neaprengto“ telefono, siūlome išbandyti skystą dangą su nano dalelėmis. Jos ne tik neleidžia veistis bakterijoms, bet ir suteikia papildomo atsparumo vandeniui bei įbrėžimams. Alternatyvus būdas apsaugoti ekraną nuo dūžių ir įbrėžimų – apsauginė, skaidri plėvelė, užklijuojama tiesiog ant ekrano. Jai susidėvėjus, tiesiog pakeiskite nauja.